TZ ČSSD: Před ČSSD je spoustu práce, má ale budoucnost

10. října 2020

Do krajských zastupitelstev napříč Českou republikou bylo zvoleno 37 sociálnědemokratických zástupců, hejtmana obhájil Martin Netolický. V senátních volbách úspěšně postoupili do 2. kola tři kandidáti za ČSSD. Milan Štěch, který zvítězil v obvodu Pelhřimov se ziskem 31,22 % hlasujících, z druhého místa pak postoupili Michal Šmarda v obvodu Ždár nad Sázavou se ziskem 25,28 % a Radek Sušil v obvodu Karviná se ziskem 14,88 %. Druhé kolo senátních voleb se ČSSD nepodařilo obhájit.

„Senátní volby bereme jako jednoznačnou prohru. Podobně jsme skončili také v roce 2004. Naši kandidáti kampaň neošidili a víme bohužel, že pro naše voliče není Senát tak důležitý, jako pro voliče opozice. Rozhodla jejich disciplinovanost a motivace. 16% účast je opravdu málo, to se samozřejmě podepsalo na volebním výsledku i pro tak zkušené kandidáty jakými jsou Milan Štěch, Radek Sušil, nebo úspěšný dlouholetý starosta Michal Šmarda. Děkuji všem našim kandidátům za roky jejich práce v komunální politice nebo na půdě Senátu. Děkuji také všem, kteří se podíleli na bezpečném průběhu voleb“, říká Jan Hamáček, předseda strany.

V průběhu jarní koronavirové epidemie ČSSD prokázala kompetentnost, pracovitost a ukázala, že je potřebnou politickou stranou. ČSSD nadále ve své práci nepoleví.

„Před námi stojí velká výzva v podobě sněmovních voleb, které se konají příští rok. ČSSD má bohatou historii, kvalitní program s důrazem na ochranu zranitelných skupin obyvatel a spoustu pracovitých lidí, proto věřím, že socdem zase čeká světlejší budoucnost. Teď se ale musíme soustředit na boj s koronavirem, který nás opět výrazně trápí,“ dodává předseda strany Jan Hamáček.

Blogy