Rada vlády pro koordinaci protidrogové politiky rozdělila 3 miliony korun na léčbu závislých gamblerů

7. listopadu 2014

Ve čtvrtek 6. listopadu 2014 se ve Strakově akademii uskutečnilo jednání Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky. Na svém zasedání rozdělila celkem 3 miliony korun, které budou využity na dofinancování léčebných programů pro závislé gamblery.

Financování léčebných a preventivních programů v oblasti hazardního hraní je v souladu se strategickými cíli protidrogové politiky ČR. Problematika hazardního hraní a jeho negativních dopadů se nedávno stala součástí protidrogové strategie nové vlády.

Jelikož danou problematiku vláda vnímá jako vážný společenský problém, podařilo se na dofinancování těchto služeb dodatečně uvolnit z rozpočtu Úřadu vlády 3 miliony korun. Ty by měly směřovat do 11 center, která se zabývají preventivními a ambulantními programy zaměřenými na léčbu patologických hráčů a poradenství pro jejich rodiny a blízké.

Oblast patologického hráčství zůstává jednou z priorit vládní protidrogové politiky i pro příští roky. Podle odhadů je v České republice až 80 tisíc lidí, které lze označit za závislé gamblery, což jsou počty srovnatelné s odhady počtů osob závislých na nelegálních drogách.

Zdroj: Úřad vláda ČR

Blogy