30. listopadu 2010
Za cílenou destabilizaci policejního sboru prostřednictvím médií označil bývalý ministr vnitra a současný poslanec za ČSSD Martin Pecina výzvu Radka Johna k odstoupení policejního prezidenta Martinů.
"Ke svému velkému překvapení jsem vyslechl výzvu ministra Johna k odstoupení policejního prezidenta. Toho, jehož chtěl odvolat v srpnu, a pak tak neučinil. Nedůstojná fraška dnes pokračuje," prohlásil Martin Pecina a k této věci dále dodal: "Pokud má ministr vnitra zákonné argumenty pro odvolání generála Martinů z funkce, ať tak učiní. Pokud je nemá, ať personální problémy rezortu neřeší prostřednictvím médií. Šéfové bezpečnostních sborů mají zvláštní postavení a není je možno odvolat jen proto, aby si na jejich místo mohl ministr vnitra dosadit "někoho svého“, jak řekl Radek John v srpnu v přímém přenosu v televizi."
Martin Pecina rovněž připomněl, že naposledy v neděli v pořadu TV Prima Partie vytknul ministru vnitra Johnovi jeho postup vůči policejnímu prezidentovi.
"Podle mého názoru není možné, aby ministr předem mediálně ohlašoval odvolání jakéhokoli funkcionáře svého rezortu. Jaký výkon a jakou loajalitu může ministr čekat od člověka, kterému již v srpnu oznámil, že nemá jeho důvěru? Takové odvolání – neodvolání je neprofesionální a lidsky nedůstojné," zdůraznil v této souvislosti Martin Pecina.