J. Hamáček: Letecká služba Policie ČR pomůže s přesuny pacientů s covidem

3. února 2021

Ústřední krizový štáb (ÚKŠ) dnes mimo jiné jednal o aktuální naplněnosti jednotlivých nemocnic. Nově pomůže s přesunem do nemocnic s volnou kapacitou i Letecká služba Policie ČR.

Situace ohledně pandemie covidu-19 v Česku stagnuje a tlak na domácí zdravotnictví neustává. Podle informací, které ÚKŠ získal, je nedostatek volných lůžek nejhorší v Karlovarském kraji. Vytíženost se však daří zvládnout přesuny do nemocnic v České republice.

„S přesuny pacientů mezi nemocnicemi v Česku bude nově pomáhat Letecká služba Policie ČR. Zátěž na zdravotnictví je vysoká, nemůžeme proto rušit opatření ani nouzový stav,“ uvedl ministr vnitra a předseda ÚKŠ Jan Hamáček (ČSSD).

Vzhledem k doporučení vlády nosit na místech s vyšší koncentrací osob respirátory FFP2 zadal ÚKŠ Ministerstvu průmyslu a obchodu provést aktuální inventuru zásob respirátorů pro jednotlivé resorty i kraje. Dle Ministerstva průmyslu a obchodu a Správy státních hmotných rezerv nehrozí u žádné položky ochranného či zdravotnického prostředku nedostatek.

zdroj: Ministerstvo vnitra

Blogy