Rozvolnění kultury je tu: Na venkovní akce bude moct až 700 lidí. Už od pondělí

11. května 2021

Koncerty i další venkovní kulturní akce se budou moct konat od 17. května. Zúčastnit se může až 700 lidí. Akce uvnitř, pro nejvýše 500 lidí, budou možné od 24. května. Po jednání vlády to oznámil ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD).

„Vláda dala poprvé prostor k obnovování živé kultury. Od 17. května bude možné pořádat kulturní akce venku maximálně pro 700 návštěvníků,“ prohlásil po jednání vlády ministr kultury.

Podmínkou bude buď absolvování testu, odstup nejméně 14 dnů od druhé dávky očkování proti covidu, nebo nejvýše 90 dnů od prodělání nemoci. Pro konání takových akcí tak platí stejné podmínky jako při návštěva kadeřnictví či podobných služeb.

Zaorálek zároveň uvedl, že pokud se bude situace i nadále zlepšovat, budeme o týden později moct navštívit i akce uvnitř a zvýší se také počet účastníků venku. Podmínkou bude maximální obsazení 50 procent kapacity míst k sezení a nejvíce 500 lidí uvnitř a 1 000 venku.

Od 17. května zároveň dochází k rozvolnění i na zahrádkách restaurací a k ukončení rotační výuky na prvním stupni základních škol.

zdroj: CNN Prima NEWS 10. 5. 2021 odkaz ZDE

Blogy