Policie ČR převzala 500 nových SUV Škoda Kodiaq, všechny mají 140 kW a 4x4

29. dubna 2021

auto.cz 28. 4. 2021: V rámci obměňování vozového parku dostanou policisté celkem 3300 nových vozů značky Škoda, z toho 1853 kusů připadá na model Kodiaq.

Policie ČR zahájila další rozsáhlou obměnu vozového parku, na které se podílí mladoboleslavská automobilka. Ministerstvo vnitra totiž vloni se společností Škoda Auto uzavřelo rámcovou kupní smlouvu, která se týká cca 3300 nových vozidel. Celkem 1853 z nich pak představuje SUV Škoda Kodiaq.

Celkem 500 ze zakoupených vozidel Kodiaq, které si policie nedávno převzala, pak společnost Škoda Auto v rámci samostatného tendru přestaví z klasických civilních vozidel na vozy odpovídající standardům Policie ČR.

Vozy dodané ve stříbrné barvě tak budou opatřeny policejními polepy a vybaveny prostředky zvláštního určení, včetně střešních majáků, přípravy pro instalaci radiostanice a vybranými položkami ze Škoda Originálního příslušenství, jako jsou například dělící mříže zavazadlového prostoru nebo koberce.

Výbava všech 500 vozů vychází z výbavového stupně Ambition, pod jejich kapotou je však uložen 2,0litrový motor TSI o výkonu 140 kW v kombinaci se sedmistupňovou převodovkou DSG, která posílá výkon na všechna kola. Nové vozy tak najdou uplatnění i při zásazích za zhoršených povětrnostních podmínek nebo při jízdě mimo zpevněné komunikace.

„Pokračujeme v první velké obměně policejního vozového parku po více jak deseti letech. V roce 2019 jsme začali vozy Octavia Combi, dnes policii předáváme prvních 500 vozů SUV pro náročnější výkon služby. Dalších cca 2800 nových aut dostane policie v polovině letošního roku. Policisté už dnes nejezdí v ojetinách, ale v kvalitních nových vozech,“ uvedl podle tiskové zprávy ministr vnitra Jan Hamáček.

obrázek

zdroj: auto.cz, 28. 4. 2021 odkaz ZDE

Blogy