Lidovky.cz - Dubnový sjezd ČSSD se uskuteční on-line formou. Proběhnou tak i krajské konference

16. března 2021

Volební sjezd ČSSD se 9. a 10. dubna bude konat on-line formou, řekl v pondělí novinářům předseda sociálních demokratů Jan Hamáček (ČSSD). Vicepremiér Hamáček, který se chystá obhajovat funkci lídra strany, by preferoval osobní jednání, neumožňuje to však podle něj epidemická situace kolem covidu-19.

Strana původně kvůli pandemii sjezd posunula z ledna, protože doufala v to, že situace v dubnu už umožní delegátům sejít se osobně v Hradci Králové.

Hamáček řekl, že sjezd osobní formou uspořádat nelze. „Je svolaný na 9. a 10. dubna a je možné ho provést jen on-line. Samozřejmě bych preferoval osobní účast, je vždy lepší si vše vyříkat napřímo, bohužel aktuální situace neumožňuje svolat sjezd napřímo,“ uvedl Hamáček na tiskové konferenci v sídle ČSSD v pražském Lidovém domě.

Strana na webová jednání postupně přešla i u jiných orgánů. V příštích týdnech se uskuteční on-line i krajské konference, které nominují delegáty a také své kandidáty do čela strany.

Přes internet se uskutečnil na konci ledna například sjezd Zelených, kteří jednají s ČSSD o spolupráci ve volbách. On-line se konalo i jednání celé členské základny Pirátů. Sjezd opakovaně odkládá KSČM, lidovci sjezd plánovaný na letošní květen posunuli o rok. Hnutí ANO v listopadu odložilo republikový sněm z letošního ledna na neurčito, v polovině února pak na dálku rozhodlo o prodloužení funkčního období vedení a dalších orgánů hnutí o rok do 17. února 2022.

ČSSD termín sjezdu posunula loni v listopadu, hlavním důvodem byla právě snaha, aby se mohli delegáti dostavit osobně. Sjezd má zvolit nové vedení a hodnotit nevydařené výsledky loňských krajských a senátních voleb.

Zdroj: Lidovky.cz, 15. 3. 2021
odkaz: ZDE 

Blogy