Hamáček: Že bude Zeman volit ANO? Vždyť Babiš ještě ani nezveřejnil program

28. června 2021

CNN Prima NEWS 27. 6. 2021: Šéf ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček poděkoval prezidentovi Miloši Zemanovi, že půjde k volbám. Podivil se však, že chce Zeman jakožto bývalý předseda sociální demokracie volit hnutí ANO, i když ještě ani nezveřejnilo volební program.

„Je svrchovaným právem pana prezidenta zvolit si stranu, jakou podpoří ve volbách. Jistě své důvody zvážil, přestože hnutí ANO ještě ani nepředstavilo svůj program,“ napsal CNN Prima NEWS Hamáček. „Každopádně mu děkuji za to, že půjde k volbám,“ dodal Hamáček.

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) na výběr Zemana pro CNN Prima NEWS reagoval slovy, že prezident může volit koho chce, jako každý jiný občan.

„Až Andrej Babiš udělá koalici s ODS, bude pozdě říkat, že měl volit ČSSD,“ prohlásila ministryně práce a sociálních věcí a místopředsedkyně soc. dem. Jana Maláčová.

„Při vší úctě k panu prezidentovi, fakt neřeším předvolební hrátky. Tudíž je mi úplně jedno, koho chce volit. Mě nyní zajímá, jak rychle a efektivně pomoci občanům v obcích u nás na jižní Moravě, které byly zdevastované tornádem,“ vzkázal první místopředseda ČSSD Roman Onderka.

Prezidenta neřeší ani poslanec Jan Birke. „Nebudu o tom s prezidentem mluvit. Koho bude volit, je přece každého věc,“ napsal CNN Prima NEWS Birke.

Zeman volil hnutí ANO, když sociální demokracii vedl Bohuslav Sobotka. Například v roce 2019 u evropských voleb ale Zeman dal hlas ČSSD. Dříve Zeman volil i SPOZ.

Zeman: ČSSD by byla druhá volba

Prezident svoji přízeň k Andreji Babišovi odůvodnil v nedělní Partii na CNN Prima NEWS argumentem, že hnutí ANO učinilo více v boji proti pandemii koronaviru. „Uznávám, že volby jsou tajné, ale protože jsem průzračný člověk, tak vám řeknu, že budu volit hnutí ANO,“ prohlásil Zeman.

Pokud by měl možnost volit dvakrát, druhý hlas by prý v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny dal své bývalé straně ČSSD.

Volby do Poslanecké sněmovny se budou konat letos 8. a 9. října.

zdroj: CNN Prima NEWS 27. 6. 2021 odkaz ZDE

Blogy