ČSSD nabízí program po covidu

30. března 2021

Právo, 30. 3. 2021: Nedopustit privatizaci nemocnic, zavést bankovní a digitální daň, zajistit důstojné odměňování, které zabrání pádu lidí do sociální nejistoty, vrátit vodu do rukou státu, krajů a obcí. To jsou některé body z programu Víme, co po covidu, který včera představila ČSSD.

„Sociální demokracie umí řešit krize, máme řešení, jak zemi z krize vytáhnout. Platí to i pro aktuální situaci,“ řekl šéf ČSSD Jan Hamáček. Podle soc. dem. není možné, aby náklady na restart ekonomiky nesli hlavně zaměstnanci. „Je třeba solidarita, sdílení nákladů. Jednoduchá řešení nefungují, každý politický mesiáš v krizové situaci selhal,“ varoval Hamáček.

ČSSD bude prosazovat kurzarbeit, úpravy zákoníku práce včetně zkrácení pracovní doby a také pětitýdenní dovolené.

Jak uvedl místopředseda strany a ministr zahraničí Tomáš Petříček, který na dubnovém sjezdu svede s Hamáčkem souboj o šéfa ČSSD.

Hamáček minulý týden vyzval dopisem straníky k jednotě. „Strana, která vede polemiky na veřejnosti, nikoho nezajímá. Nikoho nezajímají vnitřní hádky, ale program. Občané chtějí vědět, s čím přijdeme po covidu-19,“ napsal. Odmítl, že by soc. dem. ve vládě nic neprosadili. „Buďme jednotní, víme, co máme říkat a komu to máme říkat. Věřím tomu, že když představíme program a budeme za ním stát, ukáže se to i na preferencích,“ apeloval.

zdroj: deník Právo, 30. 3. 2021

Blogy