CNN Prima News - Hamáček k Prymulovi: Nemůže pokračovat jako ministr, je to neomluvitelné selhání

23. října 2020

Roman Prymula (za ANO) bohužel přišel o veškerou důvěryhodnost jako hlavní tvář boje s pandemií, nemůže podle mě pokračovat jako ministr zdravotnictví ČR, uvedl pro CNN Prima NEWS vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Reagoval tak na zveřejněné fotografie, na kterých je Prymula v noci přistižen v restauraci bez roušky s předsedou poslanců ANO Jaroslavem Faltýnkem.

Ministr Prymula bohužel přišel tímto o veškerou důvěryhodnost jako hlavní tvář boje s pandemií. Jakkoliv je to složité, neboť je nezpochybnitelným odborníkem a hlavním autorem strategie proti covidu, nemůže podle mě pokračovat jako ministr zdravotnictví ČR,“ komentoval situaci pro CNN Prima NEWS vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) byl ve středu pozdě večer navzdory zákazu v restauraci na pražském Vyšehradě. Uvedl to deník Blesk, který zveřejnil fotografie. V restauraci byli podle serveru ve stejnou dobu i další lidé, včetně předsedy poslanců ANO Jaroslava Faltýnka. Blesk upozornil také na to, že Prymula neměl při odchodu z podniku nasazenou roušku.

ČSSD: Arogance moci a paplášství

„Pravidla platí bez pardonu pro všechny. Pan ministr Prymula a pan Faltýnek musí vysvětlit, co pohledávali uprostřed nouzového stavu v restauraci, která má být zavřená. Navíc ignorovat nošení roušky je absolutní výsměch občanům naší republiky, je to jednoznačně neomluvitelné selhání. Je nemožné, aby vládu a vládní koalici reprezentovali lidé, kteří nerespektují vládní nařízeni. Je to pohrdání vůči tisícům lidí v první linii, kteří pracují v boji proti pandemii a zachraňují naše životy,“ dodal Hamáček.

Je to naprostá arogance a papaláštví,“ uvedl následně pro CNN Prima NEWS také ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Se slovy svých kolegů souhlasí i ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. „Jan Hamáček to řekl jasně, chceme rezignaci. Je to naprosto neomluvitelné selhání. Pravidla platí pro všechny a zvlášť pro ty, kteří je určují,“ uvedla pro CNN Prima NEWS Jana Maláčová.

Přidal se také ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). „Pravidla platí pro všechny a politici by měli jít zejména v tuto chvíli příkladem. Jak i pan předseda Hamáček říkal, sociální demokracie si těžko dokáže představit, že by to šlo vysvětlit a že by pan ministr Prymula neměl vyvodit osobní odpovědnost za porušování pravidel, které on sám reprezentuje a představuje,“ řekl Petříček pro CNN Prima NEWS.

zdroj: CNN Prima NEWS, 23. 10. 2020

odkaz ZDE

Blogy