Ztotožňujeme se s menšinovým názorem soudce Jana Musila

Místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek se na dnešní tiskové konferenci po zasedání Ústředního výkonného výboru strany věnoval Ústavnímu soudu a jeho rozhodnutí ve věci voleb. „Ty byly zrušeny, protože je to prý ohrožení ústavního pořádku,“ připomněl paradoxní, dle mnohých nesmyslnou situaci.

Zaorálek - ústavní soud
Váš prohlížeč nepodporuje nebo nemá zapnutý javascript. Video není možné zobrazit, stáhněte si jej a prohlédněte na Vašem počítači.
Stáhnout video (mp4, 7.9MB)

ČSSD podporuje soudce Jana Musila, který je překvapen, že po dvaceti letech od boje za svobodné volby byly volby zrušeny s odůvodněním, že ohrožují demokracii. „Před dvaceti lety jsme bojovali za svobodné volby a dnes Ústavní soud ruší právě ty, protože porušují zásady demokracie? Tomu opravdu nerozumím,“ řekl. „Naopak: demokracie teď potřebuje, aby jí bylo pomoženo,“ dodal.

Blogy