Vítězslav Jandák drží nad točnou ochrannou ruku

Ředitel Jihočeského divadla Jiří Šesták přivítal předsedu ČSSD Jiřího Paroubka, stínového ministra kultury Vítězslava Jandáka a hejtmany Michala Haška a Jiřího Zimolu v českokrumlovském otáčivém hledišti „točna“. Točnu před jejím odstraněním zachránil Vítězslav Jandák coby ministr kultury v roce 2006 a nyní kritizuje současné vedení ministerstva za pasivitu v této kauze.

Vítězslav Jandák o točně
Váš prohlížeč nepodporuje nebo nemá zapnutý javascript. Video není možné zobrazit, stáhněte si jej a prohlédněte na Vašem počítači.
Stáhnout video (mp4, 3.4MB)

Barokní areál zámecké zahrady je zařazen na seznam památek UNESCO, tato organizace však požaduje odstranění hlediště a hrozí vyloučením ze svého seznamu. Likvidace točny byla několikrát téměř hotovou věcí. Nyní je odstranění plánováno na rok 2015, některá média ale spekulují o dřívějším termínu. Definitivní rozhodnutí zatím nepadlo.

O zachování točny se zasazuje nejen Vítězslav Jandák, ale i Jihočeský kraj, město Český Krumlov a pochopitelně i Jihočeského divadlo, které zde působí. Otáčivé hlediště má podporu divadelních fanoušků celé republiky. Od roku 1958 shlédlo před Otáčivým hledištěm přes 1 700 000 diváků 2 810 představení.

 

Blogy