Martin Netolický ve zpravodajském pořadu CNN Prima News k novele pandemického zákona

Místopředseda ČSSD, hejtman Pardubického kraje a právník Martin Netolický se 1. 2. 2022 vyjádřil k novele pandemického zákona ve zpravodajském pořadu na CNN Prima News.

Vláda Petra Fialy (ODS) chce prosadit novelu pandemického zákona. Ten však podle odborníků skrývá řadu problémů, jedním z nich je i kompenzace škod. Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) zdůraznil, že z jeho zkušeností plošná pomoc není na místě. „Bylo by dobré určit pravidla, abychom pomohli nejpotřebnějším,“ uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS.

Zákon neřeší ušlý zisk

Netolický přiblížil, jak v současné době kompenzace fungují. „Zákon ušlý zisk neřeší, přiznává především nárok na náhradu přímých škod. Ušlý zisk je nepřímou, ale podstatnou škodou. Stát by se měl k náhradám podniků postavit čelem, když mají omezení na svém provozu, to je logické. Pokud chceme pandemický zákon nějak upravit, tak si na takové záležitosti musíme dát pozor,“ uvedl.

Dodal, že chápe, že má stát problémy s rozpočtem, to ale podle něj na situaci nic nemění. „Problémy s rozpočtem s kompenzacemi nesouvisí, to je problém státu, který by si měl vyřešit jiným způsobem. Nárok na ušlý zisk je na místě,“ doplnil.

Celý záznam pořadu naleznete zde.

obrázek

Blogy