Personální zemětřesení na Ministerstvu zahraničních věcí

První místopředsedkyně Senátu Alena Gajdůšková byla velice překvapena personálním zemětřesením na Ministerstvu zahraničních věcí. Nový ministr Karel Schwarzenberg totiž krátce po svém nástupu odvolal všechny své náměstky.

odvolání náměstků ministra zahraničí
Váš prohlížeč nepodporuje nebo nemá zapnutý javascript. Video není možné zobrazit, stáhněte si jej a prohlédněte na Vašem počítači.
Stáhnout video (mp4, 3.8MB)

"Pan ministr Schwarzenberg v nedávné době již ministrem byl a velká část lidí na ministerstvu již v minulosti pracovala, proto jsem nepředpokládala nějaké personální zemětřesení. Je však nutné konstatovat, že je výsostným právem ministra, vytvořit si tým kolem sebe," tak zhodnotila personální změny na Ministerstu zahraničních věcí 1. místopředsedkyně Senátu Alena Gajdůšková.

Blogy