Jasné ne Babišovu zastrašování

18. června 2015

O skandálním vystupování ministra Babiše jsem byl podrobně informován kolegou poslancem Šinclem bezprostředně po ukončení pracovní schůzky k jeho pozměňovacímu návrhu. Vzhledem k nepřijatelnosti chování pana Babiše jsem patřil k iniciátorům svolání mimořádného jednání poslaneckého klubu ČSSD, který se za kolegu Šincla jednoznačně postavil a řekl jasné ne těmto metodám.

Ministr A. Babiš je jako oligarcha svým nevybíravým chováním známý a zastrašování patří mezi jeho běžnou metodu práce. Jeho výpad vůči poslanci Šinclovi je nechutný a zlý. Ministr financí překročil veškeré přijatelné meze a pokud se neomluví, tak nemá v politice co dělat. Předmětem sporu mezi ministrem A. Babišem a poslancem L. Šinclem je poslancův pozměňovací návrh k zákonu o pojišťovnictví, který omezuje marže pro zprostředkovatele pojištění ve prospěch klientů pojišťoven. Údajně se jedná přibližně o 4 miliardy Kč.

Majitel Agrofertu a politického hnutí ANO Babiš je vždy hysterický a extrémně agresivní, když se mu jedná o finanční zájem jeho firem nebo obchodních spojenců. Chová se jako zdivočelý predátor, který se nezastaví před ničím. A zde je evidentně podstata sporu oligarchy Babiše s kolegou poslancem Šinclem. L. Šincl mu zřejmě nevědomě příslušným návrhem kříží obchodní zájem a tak ohrožuje Babišovi finanční zájmy.

Jsem přesvědčený, že se ministr financí může opět ocitnou v gigantickém střetu zájmu, podobně jako u biopaliv. Ať ministr Babiš vyvrátí podezření, že se v tomto případě může jednat o osobní zájem na úkor klientů pojišťoven.

Blogy