R. Povšík: Kraj má lidem pomáhat, ne je zastrašovat

26. května 2020

Předseda ČSSD Robin Povšík reaguje na trestní oznámení Středočeského kraje ve věci otevřeného kritického dopisu záchranky viz odkaz.

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3105257-zachranarka-kritizovala-stredocesky-kraj-za-nedostatek-pomucek-ted-ji-vysetruje

Považuji za politicky i morálně nepřijatelné trestní oznámení středočeského krajského úřadu na záchranářku ze Zdib, která se otevřeným dopisem obrátila na hejtmanku kvůli nedostatku ochranných pomůcek, a na novináře, jež o tom napsal.

Je to zneužití policie, protože ta případ nakonec stejně odloží, pouze tím nikým nevolení krajští úředníci zkazí pár týdnů života několika lidem. Co je účelem? Zastrašování? Pomsta? To zavání dobou dávno minulou. Dokázal jsem pochopit, když hejtmance v době krize „ruply nervy“ a spolu s vedením záchranky se proti postupu záchranářky ohradila. Už tehdy jsem říkal, že by se měla všem záchranářům omluvit.  

Ještě jednou děkuji všem lidem ze záchranky, jak situaci zvládli, jak si poradili s počátečním nedostatkem materiálu i složitou situací. Stejně tak i novinářům, kteří se v přívalu informací museli vyznat a srozumitelně je tlumočit veřejnosti. Patří jim všem velký dík, ne vyhrožování. Za postoj krajského úřadu se omlouvám, distancuji se od něj a žádám paní hejtmanku, aby zajistila stažení příslušného trestního oznámení, které podali její podřízení. 

Robin Povšík, předseda středočeské ČSSD

Blogy