Jednoznačným vítězem letošních komunálních voleb v Bohumíně a Karviné je ČSSD

29. září 2022

deník 5plus2, 29. 9. 2022: ČSSD drží bašty na Karvinsku - Jednoznačným vítězem letošních komunálních voleb v Bohumíně a Karviné je ČSSD. Po propadu, kdy strana loni vypadla z dolní komory parlamentu, si v těchto dvou velkých moravskoslezských městech udržela svou pozici.

jan-wolf.jpeg

V jednačtyřicetičlenném zastupitelstvu Karviné získala ČSSD nadpoloviční většinu, a to dvacet tři křesel. V Bohumíně zvítězila drtivou převahou padesáti sedmi procent hlasů a v novém zastupitelstvu bude mít také nadpoloviční většinu. „Voliči vsadili na poctivou místní práci, která je ve městě vidět,“ míní starosta města a lídr kandidátky ČSSD Petr Vícha, který zastává post starosty už 28 let a s největší pravděpodobností bude ve funkci pokračovat.

Na výsledcích voleb se podle něj odrazila aktuální celospolečenská nálada ovlivněná ekonomickou a energetickou krizí, razantním zdražováním a stále rostoucí inflací. „Poprvé tak budeme mít v rozhodovacích orgánech města i dva zástupce SPD,“ okomentoval Vícha vstup další politické strany do bohumínského zastupitelstva.

Výrazný úspěch přinesl ČSSD také primátor Karviné Jan Wolf. Strana dosáhla na 51,23 % hlasů a v zastupitelstvu získala o čtyři mandáty více, než měla doposud. „Z výsledku jsem samozřejmě nadšený, protože jít do voleb otevřeně pod touto značkou není dnes jednoduché,“ připustil Wolf. „Věřili jsme, že komunální volby jsou více o lidech než o straně, a jak je vidět, měli jsme pravdu.“

Přestože ČSSD získala v Karviné nadpoloviční většinu, zvažuje primátor obnovit spolupráci s některými vítěznými stranami.

zdroj: deník 5plus2 29. 9. 2022

Foto: Ožana Jaroslav | Zdroj: ČTK

Blogy